Skip to content

У держбанку намагались вкрасти 13 мільйонів за допомогою підробленого договору

ТОВ «Фінансова компанія «Джерело фінансів» намагається перевести на себе стягнення боргу у 13,19 млн грн з ПАТ «Автомобільна компанія «Укртранс», відтіснивши «Укргазбанк» за допомогою фальсифікованих документів.

Про це свідчить постанова Вищого госпсуду від 27 квітня.

У 2014 році суд стягнув з компанія «Укртранс» на користь банку «Київ» 13,19 млн грн заборгованості за кредитом 2004 року. У 2015 році банк «Київ» було виведено з ринку, і всі його активи і зобов’язання перейшли до «Укргазбанку».

Між тим у вересні минулого року Фінансова компанія «Джерело фінансів» звернулася до суду з вимогою передати їй права стягнення заборгованості з «Укртрансу». Фірма послалася на те, що «Укргазбанк» у серпні 2015 року відступив право вимоги боргу Фінансовій компанії «Кредит гарант», яка, у свою чергу, передала це право «Джерелу фінансів».

Суди перших двох інстанцій задовольнили заяву компанії «Джерело фінансів», зробивши її стягувачем боргу з «Укртрансу».

Однак Вищий госпсуд ці рішення скасував і відправив справу на новий розгляд. ВГСУ взяв до уваги заяву «Укргазбанку» про те, що договори з ФК «Кредит гарант» від імені банку підписала невідома особа, оригінали кредитних договорів та договорів забезпечення стосовно «Укртрансу» не передавалися, кошти за відступлення права вимоги боргу банку не перераховувалися.

Крім того, «Укргазбанк» оскаржує ці договори відступлення в судовому порядку. У грудні минулого року госпсуд визнав недійсним договір про відступлення права вимоги банку на користь ФК «Кредит гарант» у зв’язку із відсутністю волевиявлення банку на їх укладення. «Джерело фінансів» подало апеляційну скаргу на це рішення.

У листопаді 2015 року власником 63% акцій «Укртрансу» замість двох венчурних фондів стало ТОВ «Апатит». А у січні цього року власником цієї частки стало ТОВ «Яр Поле». Ще 30% акцій належить голові правління підприємства Костянтину Туранському.

Власником ТОВ «Апатит» донедавна був Едуард Демішев, директором – Юрій Филинюк. У січні цього року засновником і директором фірми став В’ячеслав Попов.

У свою чергу ТОВ «Яр Поле» у лютому 2014 року заснувала кіпрська компанія «Демістоун Агро Холдінг Лімітед», яка також є власником ТОВ «Деміс-Агро», до складу засновників якого донедавна входив Едуард Демішев і його батько Павло Демішев. ТОВ «Деміс-Агро» входить до корпорації «Деміс-Груп». Директором «Яр Поля» з вересня 2014 року є Юрій Филинюк.

ТОВ «ФК «Кредит Гарант» у листопаді 2014 року створили юрист Андрій Скуратовський і ТОВ «Декорт Груп». З жовтня 2015 року директором фірми є Олена Прімак, а в засновниках залишився лише «Декорт Груп».

Фінансову компанію «Джерело фінансів» у червні 2015 року заснувала фірма «Джерело Інвестицій», засновниками якої є Володимир Гергель (10%) і Юрій Филинюк (90%). Разом із Аллою Демішевою Филинюк є співзасновником ПП «Кіровське».

З 8 квітня цього року директором і засновником ТОВ «ФК «Кредит Гарант» є Сергій Жданов, який прописаний в київському гуртожитку. // НАШІ ГРОШІ