Skip to content

Вінничани-вкладники «Дельта Банку» звернулись до вищих посадовців держави

Лист-звернення до Президента України Петру Порошенко, Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана написали вінничани-вкладники ПАТ «Дельта Банк». Вони пропонують свій вихід із ситуації, що склалась – «замороження» депозитів на рік без виплати відсотків, щоб зберегти свої вклади у валюті. Пишуть – збирали на старість, ліки і поховання, а зараз виявилось – втратили все. Далі – повний текст звернення:

«Звертаємось до Вас, шановні панове, як до людей, які своєю діяльністю і можливостями повинні захищати і допомагати простим людям, які Вам довірили при висуванні Вас Ваші найвищі посади в державі. В своїх програмах на виборах Ви обіцяли чути горе «кожного», проблеми сприймати як свої, і ми Вам щиро повірили. Ось настав той час, коли Ви повинні дійсно почути і реально допомогти нам.

Ми є вкладниками проблемного банку «Дельта», а це понад 500 тис. вкладників, які більшість вкладів мають у валюті, повернення яких через фонд гарантування вкладів призвело до втрати майже всіх вкладів. Ми все життя їх збирали, щоб гідно зустріти старість — на ліки та поховання.

Така ситуація склалася з вини регулятора НБУ через те, що регулятор втратив контроль над роботою банку. Голова НБУ пані Гонтарева В.О. в усіх засобах ЗМІ говорила про те, що даний банк будуть націоналізувати та виділять необхідне рефінансування. І, як завжди, знову обманула!!!

МВФ в своїх рекомендаціях радив не ліквідовувати системні банки, а банк «Дельта» був саме таким по обсягах, займав третє місце в Україні. Така політика НБУ і КМУ приведе до знищення банківської системи, яка і так сьогодні знаходиться на межі знищення, великого відтоку вкладів населення, а це призведе до поглиблення кризи в країні, яка і так знаходиться на межі виживання — війна, економічна криза, процеси реформ…

Шановні панове, зі сльозами на очах просимо Вас згадати свої обіцянки про допомогу населенню та захист людей, вивчити далі питання та вирішити його згідно до рекомендацій провідних фінансистів країни та світу.

Аналіз стану справ «Дельта Банку» і шляхи виходу з даної ситуації пропонуємо: вкладники готові під державні гарантії «заморозити» свої вклади на 1 рік без отримання будь-яких відсотків на девіденди, а відсотки держава може забрати на потреби АТО, переселенців, проведення реформ чи будь-які інші важливі цілі.

20 березня 2015 року зберуться в Києві усі вкладники з усієї України і будуть у Вас просити зустрітися з Вашими представниками і просити у них допомоги. Просимо Вас звернути на це увагу і дуже сподіваємося на Вас, пане Президенте України, гаранта Конституції та прав людей.

Від імені координаційної групи порятунку вкладників «Дельта Банку» — Ольга Правденко.

 

Бажаємо Вам натхнення та бажання почути кожного з нас, допомогти, щоб ми усі могли «жити по-новому» .

Окрім того, вкладники, звернулись до міжнародного фінансового експерта Еріка Нахмана, який прокоментував своє бачення стану справ у ПАТ «Дельта Банк» і шляхи виходу з даної ситуації.

По-перше, прямі втрати бюджету, якщо ліквідувати Дельта банк — більше 32 млрд.грн. У тому числі 16 млрд.грн. на ФГВФО. Тому, до речі, фонд намагається пробити варіант відшкодування не грошима, а ОВДП. А це по факту для фізосіб дисконт від суми відшкодування депозитів близько 50%, враховуючи низькі процентні ставки за ОВДП і високу інфляцію. Цікаво, до речі, а борги по комуналці держава теж готова приймати в ОВДП?

Плюс 16 млрд.грн. борги Дельта банку перед держбанками (Укрексімбанк, Ощадбанк та Укргазбанк) і НБУ (з рефінансування).Плюс ще борги перед держкомпаніями. І втрати по недонадходження прибуткового податку і військового збору з доходів за депозитами фізосіб. Плюс збитки бюджету від розорення сотень якщо не тисяч юросіб, які втратять в такому випадку оборотні кошти в Дельті.

По-друге, багатомільярдні непрямі втрати банківського сектора та економіки. Адже кожного разу чиновники НБУ говорили, що Дельта банк — системний банк, тому з будь-якого його врятують. І якщо його все-таки поховають, то вийде, що в черговий раз вони обдурили народ. І цей народ цілком закономірно задасть питання — який системний банк наступний? І, звичайно ж, будуть тримати свої гроші подалі від українських банків. А немає депозитів — немає і кредитів. Немає кредитів — слабка економіка і немає податків. І нова хвиля системної економічної кризи. Штучно породжена. Без можливості покласти провину за неї на Путіна і АТО.

Саме тому раніше МВФ окремо виділив, що Україна зобов’язана рятувати системні банки. Але українські чиновники, в першу чергу від НБУ і ФГВФО як і раніше не можуть знайти рішення як вирішити проблему Дельта банку. Для відновлення платоспроможності Дельта банку державі потрібно лише влити ліквідність близько 12 млрд.грн. Це в рази менше, ніж прямі і непрямі втрати від його “похорону”. І ці 12 млрд.грн. не потрібно буде списати, на відміну від випадку простого “похорону” Дельти.

Кому може бути вигідно доведення Дельта банку до банкрутства? — ФГВФО, враховуючи “інтереси” чиновників фонду. А також великим кредиторам, які спробують “списати” або “дисконтувати” кредити “Дельті”. Можливо також, що в каламутній воді процедури ліквідації знайдуться ділки, які захочуть задешево прибрати до рук вигідні об’єкти, які кредитував Дельта банк — наприклад, 25% акцій телеканалу ”Інтер”.

Коли говорять, що в усьому винна агресивна політика собственіка Дельта банку, то замовчують про втрати банку в Криму, в зоні АТО, загального погіршення ситуації в економіці України. Тобто з незалежних від банку причин.З тим же успіхом можна покладати провину у втраті і знеціненні гривневих депозитів на населення, яке повірило запевненням влади про стабільність банківської системи і національної грошової одиниці. В основному проблема Дельти — це результат політичної та економічної кризи Україна. Але, звичайно ж, акціонери Дельти повинні розділити відповідальність з державою таким чином, що вони втратили свої інвестиції в банк. Але причому тут мільйони вкладників і тисячі юросіб. Чому саме вони в черговий раз повинні заплатити за прорахунки влади (питання швидше риторичне).

А якщо влада вирішить поховати “Дельту”, то за це рішення додатково заплатять ще й мільйони платників податків. Які варіанти вирішення проблеми:

—      Націоналізація Дельта банку (викуп державою за 1 грн. З подальшою докапіталізацією і поповненням ліквідності шляхом вливання ОВДП — такий варіант передбачений в кредиті МВФ — це кращий сценарій для бюджету, банківської системи, економіки та населення);

—    Приєднання до Держбанку (цей варіант складніше, враховуючи масштаби Дельти);

—    Поділ банку на поганий і хороший. Владі пора вирішити питання Дельта банку найбільш ефективним способом, а не просто списати більше 32 млрд.грн. з бюджету і потім ще розгрібати завали проблем, які виникнуть у разі «похорону» Дельти. В останньому випадку, як звичайно, зароблять лише окремі особистості.